Choď na obsah Choď na menu
 


Koláč a la bábovka

20. 10. 2010

Potrebujeme: 500 g hlad.múky, 400 g práš.cukru, 8 vajíčok, 2ks kypr.prášok, 2ks van.cukru, 2dcl olej, 2dcl vlažnej vody, kakao, napučané hrozienka

Obrázok

Ak chceme robiť bábovku tak z prísad potrebujeme len polovicu

 

 

 

 

 

Obrázok Vajíčka oddelíme a do žĺtkov,  pridáme múku, cukor, olej, vodu,kypr. prášok a vymiešame dopenista.

 

 

 

 Obrázok 

 Bielky vyšľaháme na penu. Potom tieto dve zmesi opatrne zmiešame ako pri  piškótovom ceste.  Obrázok Odlejeme toľko,koľko chceme mať kakaovej hmoty, do tej pridáme cca 1-2 PL kakaa a vymiešame. Do vanilkovej pridáme vanil.cukor.

 

Obrázok Vymastíme a posypeme plech múkou alebo strúhankou, alebo múkou.Vylejeme najprvvanilkovú a potom kakaovú masu. Nezabudnite pridať do nich hrozienka.

  

Dáme piecť - ja pečiem v elekt.rúre na 150 st.C asi 40-50 min. ale to si každá vie zistiť či je upečený koláč a to tak, že zapichne špajdlu alebo šparatko do koláča, ak je čistý tak je koláč upečený..

Obrázok

Dobrú chuť!!! 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Can you remain in effect the influence

(AWarfvoiliaf, 10. 7. 2018 8:24)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-oad/